نامه سرگشاده محمد‌جواد محسنی رئیس مرکز حفظ، تنظیم و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی محسنی(ره) به علمای معزز و متنفذین محترم سیاسی و اجتماعی شیعه افغانستان

باسمه تعالی

شورای محترم علمای شیعه افغانستان؛ شخصیت‌ها و جریان‌های گرانقدر جامعه شیعه افغانستان

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

ضمن آرزوی عُلو درجات برای شهدای حوادث اخیر قندوز و قندهار و استدعای شفای عاجل برای زخمی‌های این حادثه‌های غم انگیز، احتراماً مواردی را جهت غور و بررسی خدمت شما تقدیم می‌دارم.

اوضاع کم ثبات کشور و برنامه‌های مشخص افراطیت برای آماج قرار دادن مراکز و تجمعات مردمی مخصوصاً پیروان مذهب شیعه می‌طلبد تا تدبیر و تمهیداتی صورت گیرد تا مردم شریف ما قربانی آنارشیزم متوصل به خشونت و در حال رشد در کشور نگردند. خطری که تمامی مراکز مردم ما را از کابل تا نقطه نقطه افغانستان تهدید می‌نماید.

به نظر می‌رسد مناسب باشد تا شورای محترم علمای شیعه افغانستان و شخصیت‌های گرانقدر مذهبی و متنفذین سیاسی و اجتماعی جامعه ما هر چه عاجل نسبت به امور ذیل اهتمام ورزند که نتیجه هرگونه تأخیر در تدبیر برای حفظ جان مردم نتایج فاجعه‌باری در پی خواهد داشت و فضا را برای ادامه حملات باز خواهد گذاشت.

۱- به صورت جدی از حکومت و ارگان‌های امنیتی در مرکز و ولایات، حفظ امنیت مراکز شیعی درخواست گردد و اهمیت آرامش افکار عمومی بیش از ۷ میلیون اتباع اهل تشیع در افغانستان برای دولت نوپای فعلی بیان گردد.

تأکید گردد که صرف محکومیت حملات از زبان سخنگوی حکومت دردی از مردم ما دوا نمی کند. افکار عمومی مردم خواهان اقدامات عملی برای حفظ جان، مال و عِرض خود هستند.

۲- به صورت فوری از ارگان‌های امنیتی حکومت درخواست گردد تا هر چه عاجل مساجد و مراکز تجمعات شیعیان، مسلح شوند و سلاح‌های گرفته شده از آنها، بازگردانده شود تا مردم ما بتوانند در کنار نیروهای امنیتی به حفظ از مساجد و مراکز خویش بپردازند.

۳- از مردم شریف و مخصوصاً هیئت امنای مساجد خواسته شود تا با تشکیل گروه‌های مردمی و تهیه اسلحه‌های شخصی به صورت‌ جدی به حفظ مساجد و مراکز خویش اقدام ورزند.

۴- از حکومت خواسته شود تا افرادی از علما و متخصصین جامعه شیعه در کمیسیون‌های بررسی حوادث اخیر مشارکت داده شوند تا مردم ما ضمن نظارت از روند تحقیق، مساعدت لازم را برای رسیدن به نتایج مطلوب، مبذول دارند.

۵- از سران حکومت خواسته شود تا فضای کار را برای مجاهدین و افراد نظامی و امنیتی جامعه شیعه در ارگان‌های کشفی و امنیتی کشور باز نمایند تا زمینه خدمت این عزیزان برای مشارکت در حفظ امنیت کشور و مردم فراهم گردد.

با احترام

محمد جواد محسنی

رئیس مرکز تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی محسنی(ره)

و رئیس عمومی تلویزیون تمدن

#قندهار_معطر_به_بوی_شهیدان_محراب

#تلویزیون_تمدن

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *