حمایت روسیه از اجرای کامل توافق‌نامه برجام در نشست وین

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید، مسکو از اجرای کامل برجام و لغو تحریم‌های یک جانبه امریکا بر ایران حمایت می‌کند. لاورف همچنین گفته است، مسکو از توافقات که درسال ۲۰۱۵ در چارچوب برجام منعقد شد دفاع کرده تا اجرای این توافقات به گونه کامل از سرگرفته شود.

درهمین حال علی باقری کنی، معاون وزارت خارجه ایران در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرده، که هدف ایران از مذاکرات برجام لغو تحریم های یک جانبه امریکا علیه ایران است.

به تازگی سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید، کشورش خواهان اجرایی شدن کامل برجام و برداشتن تحریم های امریکا بر ایران است.

سرگی لائوروف؛ وزیر خارجه روسیه:

“ما از توافقاتی که در سال ۲۰۱۵ در چارچوب برجام امضا شد دفاع خواهیم کرد تا اجرای این توافقات به طور کامل ازسرگرفته شود. این به معنایی بازگشت ایالات متحده به پایبندی به تعهداتش از جمله لغو کامل تحریم‌های یکجانبه ایران خواهد بود. “

لائوروف درحالی این سخنان را مطرح کرده، که مذاکرات هسته‌ای برجام در یک قدمی آغاز قرار دارد. مذاکرات که باور روسیه، می‌ýتواند فرصت خوبی برای یک تعامل سازنده باشد !

سرگی لائوروف؛ وزیر خارجه روسیه:

” با آغاز مذاکرات در وین ما چشم اندازی برای تعامل سازنده‌تر پیش روداریم. براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، مذاکرات برای حل و فصل مسایل پیرامون توافق هسته‌ای برجام از روز ۲۹ نوامبر ازسرگفته خواهد شد. “

با اینحال علی باقری کنی، معاون وزارت خارجه ایران در گفتگوی تلویزیونی بار دیکر هدف اصلی ایران از این مذاکرات را لغو کامل تحریم‌های یکجانبه امریکا بیان کرد.

کلیپ… علی باقری کنی؛ معاون وزارت خارجه ایران

ایران درحالی برای حضور در مذاکرات هسته‌ای آمادگی می‌گیرد که از صداقت امریکا مبنی بر ماندن در برجام هنوز شک و تردیدهای وجود دارد. ازهمین رو وزارت خارجه ایران چندی قبل خواهان  تضمین ماندن امریکا در برجام در آینده شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *