تحریم سه عضو داعش خراسان توسط امریکا

وزارت امور خارجه امریکا، نام‌های سه عضو ارشد گروه داعش شاخه خراسان را در فهرست «تروریستان بین‌المللی» خود قرار داد.

وزارت امورخارجه امریکا در یک بیانیه گفته است ایالات متحده از تمام ابزارهای خود در هدف قرار دادن هراس افگنان استفاده می‌کند تا از مبدل شدن افغانستان به پناه‌گاه امن آنان جلوگیری کند.

در بیانیه وزارت خارجه امریکا آمده است که ثناءالله غفاری مشهور به شهاب‌ المهاجر، رهبر داعش شاخه خراسان، سلطان عزیز اعظم سخنگوی داعش، و مولوی رجب از اعضای رهبری این گروه شامل فهرست شده‌اند.

در بیانیه آمده است: «ثناءالله غفاری مشهور به شهاب المهاجر رهبر کنونی داعش است. وی در سال ۲۰۲۰ از سوی داعش در این سمت گماشته شده است. غفاری عملیات‌های داعش در سراسر افغانستان را تأیید می‌کند و برای انجام عملیات‌ها پول جمع آوری می‌کند.»

در خبرنامه گفته شده است که سلطان عزیز اعظم از زمان ظهور داعش در افغانستان همچون سخنگوی این گروه کار می‌کند.

مولوی رجب یکی از فرماندهان کلیدی داعش در کابل است. او مسئول برنامه‌ریزی و فرماندهی حملات داعش در پایتخت افغانستان می‌باشد.

در خبرنامه آمده است: «رجب حملات داعش را در کابل برنامه‌ریزی و فرماندهی می‌کند.»

وزارت خزانه‌داری امریکا نیز عصمت‌الله خالوزی را به فراهم‌سازی پول برای داعش متهم و تحریم کرده است. خالوزی تسهیل کننده مالی داعش در سطح بین المللی می‌باشد.

در خبرنامه گفته شده است که خالوزی در ترکیه یک مرکز حواله پول دارد و از طریق آن پول به گروه داعش می‌فرستد. او همچنین در یک طرح مالی در امارات متحده عربی نقش دارد که از طریق آن برای گروه داعش پول جمع‌آوری می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *