پیام تسلیت شورای علمای شیعه افغانستان، در مورد درگذشت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (ره)

بسم الله الرحمن الرحیم

عن الصادق (ع): إذا ماتَ المؤمنُ الفَقیهُ ثُلِمَ فی الإسلامِ ثُلمَهٌ لا یَسُدُّها شیءٌ

  شورای علمای شیعه افغانستان، عروج ملکوتی مرجع عظیم الشأن تقلید، فقیه مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، حضرت آیت الله حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی قدس الله نفسه الزکیه را محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، امت اسلامی، حوزه‌های علمیه، مقلدین و ارادتمندان ، خاصه بیت شریف معظم تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید.

مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی، حدود یک قرن عمر با برکتش را در مسیر آگاهی، فقاهت و خدمت به تعمیق و ترویج معارف اسلامی سپری کرده و شاگردان و آثار ارزشمندی را از خود به میراث گذاشته است که صدقات جاریه برای استفاده‌ی تشنگان معارف اسلامی و موجب خشنودی وسرور دایم روح مطهر آن فقیه فرزانه خواهد بود.

 بدون تردید ارتحال این فقیه وارسته و خدوم ثُلمه‌ای عظیم برای تمام جوامع دینی فرهنگی، مخصوصاً حوزات علمیه محسوب می‌گردد که از خدای واهب العطایا از طریق عطای برکت به عمر شریف سایر مراجع عظیم الشان( دام ظلهم العالی) عاجزانه استدعا داریم.

  و برای آن فقید سعید غفران الهی وعلو در جات وبرای شاگران و ارادتمندان،  مخصوصاً بیت شریف معظم‌ له مقام صابران را از خداوند منان (ج) استدعا می‌نماییم.

 اللهم اجعله عندک فی اعلی علین و اخلف علی اهله فی الغابرین و احشره مع محمد وآله الطیبین.

   شورای علمای شیعه‌ی افغانستان

   کابل ۱۲ دلو ۱۴۰۰ برابر با ۳۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *