بازماندگان انفجارهای خونین بلخ؛ حکومت باید امنیت مردم را تأمین کنند

حدود ۳ هفته پس از انفجارهای خونین تروریستی در ولایت بلخ؛ حالا بازماندگان این رویدادها می‌گویند، حکومت باید جلو حوادث بعدی را بگیرند و امنیت مردم را تأمین کنند.

یعقوب آزرده خبرنگار تلویزیون تمدن، پای صحبت‌های شماری از بازماندگان این رویدادها نشسته و روایت‌های تلخی از زندگی آنان را بازگو می‌کند.

مهدی؛ قربانی رویداد انفجار

مهدی نمی‌تواند جلو اشکش را بگیرد، وقتی که به یاد می‌آورد، رنگین‌ترین آرزویش فوتبالیست شدن بود، انفجار سه هفته پیش بلخ اما نه تنها پاهایش که تمام آرزوهایش را از او گرفت.

مهدی که حالا در بستر بیماری افتاده از حکومت می‌خواهد، حداقل جلو انفجارهای بعدی و جلو نابود شدن آروزهای نوجوانان گرفته شود، می‌گوید امنیت مردم باید تأمین شود.

دین محمد؛ قربانی رویداد انفجار

دین محمد، قربانی دیگر این حادثه است، او نان‌اور یک خانواده نُه نفری است که برای خرید میوه عید از ولسوالی دره صوف سمنگان به مزار شریف آمده بود. شب قصد داشت مهمان اقاربش در بلخ باشد، که انفجار، پای او را قطع و از مهمانی رفتن محرومش کرد.

مسئولان محلی در بلخ اما از تلاش‌ها برای تامین امنیت مردم سخن گفته می‌گویند، شماری از اعضای شبکه داعش را در پیوند به دست داشتن در این رویدادها بازداشت کرده‌اند.

این گفته درحالی مطرح می‌شود که در ماه مبارک رمضان و در سه حادثه مرگبار تروریستی در شهر مزار شریف، نزدیک به ۲۰۰ نفر کشته و زخمی شدند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *