نخستین نمایشگاه ملی قرآن کریم در کابل

این نمایشگاه برای هفت روز در قصر دارالامان کابل برگزار شده و در آن ۲۵ غرفه قرآن و آثار مرتبط با آن به نمایش گذاشته شده است.

از جمله آثاری که در این نمایشگاه به نمایش درآمده، آثار آکادمیسین کشور حضرت آیت‌الله العظمی محسنی(ره) است که از سوی علاقمندان مورد استقبال قرار گرفته است.

عبداللطیف نظری؛ معین مسلکی وزارت اقتصاد، این نمایشگاه را در ترویج ارزش‌های اسلامی و معارف قرآنی مهم خواند و گفت مهم‌ترین رسالت ما این است که نسل جوان ما با ارزش‌های اسلامی و قرآنی آشنا شوند.

او، گفت اگر به ارزش‌های قرآنی عمل کنیم، همواره به‌عنوان یک ملت سرفراز باقی خواهیم ماند.

آقای نظری افزود، این منطق قرآن است که در برابر نیروهای اشغالگر مبارزه کنیم و اجازه ندهیم بیگانگان در امور داخلی ما مداخله کنند. بگفته وی، خودکفایی یکی از آموزه‌های اسلامی است و ما تلاش می‌کنیم به خود کفایی برسیم.

معین مسلکی وزارت اقتصاد، خطاب به نسل جوان گفت، جوانان باید پاسدار ارزش‌های اسلامی و وحدت ملی باشد و به هیچ دشمنی اجازه ندهند که شالوده وحدت را هدف قرار دهد.

بگفته وی، دشمن می‌خواهد که در میان مردم نفاق اندازد، یکی از نمونه‌های آن حمله بر نماز گزاران است که از بیرون طرح‌ریزی می‌شود.

مفتی شفیع الله ثاقب، رییس دعوت و ارشاد وزارت سرحدات، اقوام و قبایل هم در این نمایشگاه گفت

قرآن کریم کتابی است که تا قیام قیامت ماندگار و راهنمای بشریت خواهد ماند. او نیز بر اتحاد مردم تاکید کرد و گفت قرآن کریم محور وحدت و اخوت میان امت اسلامی است.

این نمایشگاه بعد از ظهر امروز چهارشنبه(۱۲ ثور) با حضور فرهنگیان، اساتید حوزه و دانشگاه و شماری از مقام‌های حکومتی گشایش یافت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *