ثبت ۷ فوت / ۲۴۳ مورد ابتلای جدید به کرونا، در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز چهار‌‌شـنبه (۲۸ عقرب) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۲۰۱ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۲۱۳ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ، ننگرهار، بغلان، پروان، نیمروز، لوگر، هلمند و جوزجان به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۳ هزار و ۹۲۴ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۱۳۵ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۵ هزار و ۲۹۵ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۶۴۵ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۵۶,۰۴۹,۲۴۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۳۴۵,۸۹۳ نفر قربانی این ویروس و ۳۹,۰۵۰,۴۷۴ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۱,۶۹۷,۴۶۹ نفر مبتلا و ۲۵۴,۲۹۱ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۸,۹۱۲,۹۰۷ مبتلا و با ۱۳۱,۰۳۱ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور لهستان با ۶۰۳ نفر، ایران با ۴۸۰ نفر، روسیه با ۴۵۶ نفر و اوکراین با ۲۵۶ نفر قربانی در طول یک شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *