ثبت ۲۱۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در بیست‌و‌چهار گذشته

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز چهارشـنبه (۵ قوس) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۴۷۶ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۲۱۲ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، قندوز، بغلان، پروان، نیمروز، بادغیس، لوگر، میدان‌وردک، غور، کاپیسا، فراه و زابل به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۵ هزار و ۴۹۰ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۲۳ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۳۶ هزار و ۱۴۵ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۱ ‌هزار و ۷۲۸ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۶۰,۱۸۶,۳۷۷ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۴۱۶,۸۳۶ نفر قربانی این ویروس و  ۴۱,۶۴۲,۴۴۰ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۱۲,۹۵۶,۷۸۳ نفر مبتلا و ۲۶۵,۹۵۶ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۹,۲۲۲,۲۱۶ مبتلا و با ۱۳۴,۷۴۳ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۸۱۳ نفر ، لهستان با ۶۷۴ نفر، روسیه با ۵۰۷ نفر و ایران با ۴۸۳ نفر ، قربانی در طول یک شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *