با ثبت ۹۴ مورد جدید، شمار مجموعی مبتلایان به کرونا به ۵۳,۱۰۵ نفر رسید

وزارت صحت عامه‌ی کشور امروز سه‌شـنبه (۱۶ جدی) اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته، از میان ۱۸۲۰ نمونه‌ی مشکوک به ویروس کرونا که در لابراتوارهای این وزارت تست شده، نتایج آزمایش ۹۴ مورد آن مثبت تشخیص داده شده است. این تعداد موارد جدید در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار، تخار، پکتیا، بغلان، قندوز، پروان، نیمروز، دایکندی، غزنی، لوگر، کاپیسا، کنر، غور، پنجشیر، پکتیکا و فاریاب به ثبت رسیده است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵۳ هزار و ۱۰۵ نفر افزایش یافته است.

در همین مدت زمان، ۱۳۶ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان این ویروس در کشور به ۴۲ هزار و ۶۶۶ نفر رسیده است.

همچنان در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ فوت ناشی از کرونا گزارش شده است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس به ۲ ‌هزار و ۲۴۴ نفر رسیده است.

بر طبق آمارها، تا اکنون ۸۶,۱۹۵,۸۷۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا گشته‌اند و از این میان ۱,۸۶۳,۰۹۰ نفر قربانی این ویروس و ۶۱,۱۷۶,۰۵۶ نفر هم صحت‌یاب شدند.

امریکا با ۲۱,۳۵۳,۰۵۱ نفر مبتلا و ۳۶۲,۱۲۳ نفر قربانی در صدر جدول کشورهای با بالاترین میزان مبتلایان در جهان قرار دارد و پس از این کشور، هندوستان با ۱۰,۳۵۷,۵۶۹ مبتلا و با ۱۴۹,۸۸۶ نفر قربانی در مقام دوم جای گرفته است.

در این میان کشور مکزیکو با ۵۴۴ نفر، روسیه با ۵۱۸ نفر، لهستان با ۳۴۱ نفر و اوکراین با ۲۰۲ نفر قربانی در طول یک‌ شبانه‌روز، بالاترین میزان مرگ‌ومیر روزانه را در میان دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *