پیام شورای علمای شیعه‌ی افغانستان به مناسبت ماه مبارک رمضان

شورای علمای شیعه افغانستان در آستانه حلول ماه ضیافت الهی،«ماه رمضان»، با انتشار بیانیه‌ ای، از متدینین خواسته که ضمن انجام اعمال ماثوره این ماه، کمک به مستمندان و نیازمندان را فراموش نکنند.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” این شورا همچنین ازحکومت خواسته که زمینه روزه داری بدون دردسر را فراهم نمایند و تاجران نیز  برای ارائه مواد خوراکه ارزان به مردم تلاش کنند. شورای علمای شیعه همچنین از رسانه‌ها خواسته که برای حفظ حرمت این ماه مبارک، از نشر برنامه‌های مغایر با اخلاق اسلامی پرهیز کنند.

توجه شما را به متن این بیانیه جلب می‌داریم.

بسم الله الرحمن الرحیم

شهررمضان الذی انزل فیه القران هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان فمن شهد منکم الشهر فلیصمه

مردم متدین، خداجو و فهیم افغانستان!

اینک که در آستانه ‏ی حلول ماه مبارک رمضان و به تعبیر پیامبر اسلام (ص) ماه ضیافت الهی و ماه برکت و رحمت و مغفرت قرار داریم، فرا رسیدن این مهمانی بزرگ الهی را برای شما تبریک گفته، اطمینان داریم که بیش‏تر از سال‏های گذشته از ایام و ساعات این ماه رحمت توشه و بهره خواهید برداشت.

ماه رمضان ماه نزول قران و در لسان روایات، بهار آن است. از این رو انس با قران در این ماه مورد تاکید فراوان است، احیای شب‏های قدر و انجام اعمال ماثوره آنها و نیز ادای هزار رکعت نماز (در دهه اول و دوم هر شب بیست رکعت و در دهه سوم هر شب سی رکعت و در شبهای قدر هر شب صد رکعت) ثواب فراوان و اجر بزرگ دارد.

افطاری دادن و مخصوصا کمک به مستمندان و نیازمندان از اعمال بسیار پسندیده و پرفضیلت در این ماه مبارک است که حتما مورد توجه جدی متدینان بزرگوار خواهد بود.

و نیز در این ماه پرفضیلت توصیه می‏نماییم که:

۱-  رسانه‏ های مختلف، مخصوصا رسانه‏ های دیداری و شنیداری، حرمت این ماه و مردم متدین را نگهداشته از پخش برنامه‏های خلاف روحیه و

اخلاق اسلامی پرهیز نمایند و غالب برنامه‏های خود را خدا پسندانه و رمضانی بسازند.

۲- تجار محترم و دست اندر کاران کنترول قیمت‌ها در پایین آوردن قیمت‏ها و عرضه مواد غذایی ارزان تلاش جدی مبذول دارند.

۳- مقامات حکومت زمینه ‏ی روزه داری و عبادت دلخواه و بدون درد سررا برای متدینان فراهم نمایند.

۴- وعاظ و مبلغان محترم بیش‏تر از هر زمان دیگر مساجد را پر جوش و خروش نگهداشته، فضایل و اعمال این ماه مبارک را به صورت شایسته به همه متدینان، مخصوصا جوانان خداجو بیان نمایند.

۵- و در آخر از همه مومنان می‌خواهیم که در این ایام و ساعات مبارک دعا برای امنیت و آسایش در سراسر جهان، مخصوصا کشورهای اسلامی و مخصوصا افغانستان عزیز را فراموش نکنند.

والسلام

شورای علمای شیعه افغانستان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *