نگرانی مردم مشرقی از موجودیت گروه داعش در این منطقه

شهزاده شاهد، نماینده مردم کنر در مجلس نمایندگان امروز پنجشنبه در این نشست گفت که جنگ و ناامنی هر روز افزایش می یابد و طولانی تر می شود ولی نهادهای دولتی واکنش دقیقی به این موضوع ندارند.

آقای شاهد افزود که دولت باید به مردم جوابی واضح دهد که در این کشور چه چیزی جریان دارد و سر انجام این مشکل چه خواهد شد.

حضرتعلی، نماینده مردم ننگرهار در مجلس نیز گفت که گروه تروریستی داعش زمین های کشاورزی را با تراکتور هموار می کند و ناامنی خلق می کند.

این گفته های در حالی از سوی این نماینده ولایت ننگرهار ایراد می شود که قبل از این ظاهر قدیر دیگر نماینده این ولایت بارهای از حضور گروه تروریستی داعش اظهار نگرانی کرده بود و اکنون نیز با این گروه مبارزه می کند.

حضرتعلی گفت که ما با حکومت مخالفت نداریم، و حکومت نیز مکلف است که امنیت مردم را تامین کند و به صورت جدی با ناامنی مبارزه کند.

عبدالصبور توحیدی، یکی از ریش سفیدان ولایت های مشرقی گفت که اگر فعالیت های گروه تروریستی داعش بدین منوال پیش برود و توجهی صورت نگیرد، معظل داعش دامنگیر تمام کشور می شود و به دروازه ارگ خواهد رسید.

گروه تروریستی داعش حدود ۹ ماه پیش در ولایت های هلمند، فراه و ننگرهار فعالیت های خود را آغاز کرد و اکنون در ولایت ننگرهار فعالیت های گسترده ای دارد.

فعالیت های این گروه باعث شد که افراد ظاهر قدیر، یکی از اعضای مجلس نمایندگان؛ چند روز پیش مقابله به مثل کند و سر چهار تن از اعضای گروه داعش را بریدند.

جلاله خان، والی سابق ولایت کنر که در این نشست حضور داشت نیز خطاب به دولت گفت که حکومت مشکل ناامنی در ولایت های مشرقی را حل می کند یا اینکه خودمان اقدام کنیم؟

لطف الله نماینده مردم نورستان در سخنانی دولت و نیروهای خارجی متهم به همکاری با گروه های تروریستی کرد و گفت که دولت به وضعیت ولایت های مشرقی توجهی ندارد و غافل است.

نماینده مردم نورستان می گوید که امریکا و ناتو منافقت می کنند و باید مردم با هم همکار شوند و برای رسیدن به صلح کار کنند.

لازم به ذکر است که دولت اخیرا به طور تلویحی با خیزش های مردمی مخالفت کرده است و گفته که به زودی اجازه فعالیت از این گروه ها  را می گیرد.

در آخرین مورد رئیس جمهوری نیز دستور داده است که قضیه سر بریدن ۴ عضو گروه داعش را در ولایت ننگرهار مورد بررسی قرار دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *